PF 2019

Přeji hodně zdaru na cestě k uzdravení i prevenci nejen v nastávajícím roce 2019 .

Od |Leden 2nd, 2019|Kategorie 1|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PF 2019|

! UPOZORNĚNÍ !

Srdečně vás zvu na svou přednášku “Alchymie trávení”, která  se uskuteční 16.1.2015 v 18:00 hodin v areálu dětského rehabilitačního centra  “Studnice zdraví”, Baarova 48/4, v Liberci.  Více zde.

Zároveň oznamuji, že od 24.12. se s vámi budu setkávat v nově zrekonstruovaných prostorách Hobbycentra. Zůstávám tedy na stejné adrese, pouze vyměním pavilon A za pavilon B. Zcela jistě jde o pozitivní změnu jak pro vás, tak i pro mě.

Krásný adventní čas.

 

Od |Prosinec 7th, 2014|Nezařazené|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ! UPOZORNĚNÍ !|

ŽALUDEK – ŠEDÁ EMINENCE ZDRAVÍ

„Acidobazická rovnováha“, „odkyselení“ a podobné pojmy u nás docela hezky zdomácněly. ALE… Možná ve snaze o jednoduchost nebo o lepší pochopení nebo nevím proč, trochu nepřesně. Když pracuji s živou kapkou krve a následně si o tom povídáme s klienty, uvědomuji si to čím dál víc.

Ve špičkové zdravotní formě acidobasická rovnováha znamená, že všechna místa v těle, která mají být kyselá , jsou kyselá, zásaditá, jsou zásaditá a která májí mít fysiologické pH, skutečně fysiologické pH mají. A toto vše existuje v dokonalé vzájemné dynamické synergii a rovnováze.

Např. v dutině ústní – ideálně alkalické pH, v žaludku kyselé, v tenkém střevu zásadité, v tlustém střevu mírně kyselé… Kvalita jednotlivých úseků vždy ovlivňuje kvalitu úseku následujícího (např. jako hlavní stimul správného trávení v dvanácterníku působí jedině kyselá natrávenina z žaludku).

Žaludek musí být kyselý. Žádná odkyselující dieta nepřinese žádaný efekt, pokud toto zůstane opomíjené a nepochopené. Zdravý žaludek = zdravé trávení = zdravá imunita i metabolismus.

_____________________________________________________________________________

Žaludeční šťáva obsahuje 99% vody a 1% rozpuštěných látek : trávicí enzymy (pepsin – štěpí bílkoviny, chymozin – sráží bílkoviny mléka, lipázu – pouze u dětí), hlen mucin (zásaditý, chrání sliznici žaludku) a kyselina chlorovodíková.

Žaludeční kyselina HCl – je nezbytná pro:

1. správné trávení bílkovin. Mění enzymaticky neúčinný pepsinogen na účinný pepsin, který  štěpí bílkoviny. Dochází ke zkapalnění bílkovin. Nedostatečně natrávené bílkoviny jsou ve vodě nerozpustné  a v krvi pak jako alergeny dráždí imunitní systém.

2. vstřebávání některých minerálů (hl. Ca, Fe). Redukuje nerozpustné minerální látky na soli rozpustné a tím snadno vstřebatelné.

3. ochranu některých vitaminů – nepřímo je chrání před chemickou denaturací. Zejména jde o vitamíny B6, B12 a kyselinu listovou. Hladina žaludeční kyseliny s věkem přirozeně klesá. Právě proto je nedostatek B6, B12 a kyseliny listové a tím i anemie tak častý u starších lidí.

4. likvidaci choroboplodné [...]

Od |Listopad 3rd, 2014|Kategorie 1|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ŽALUDEK – ŠEDÁ EMINENCE ZDRAVÍ|

KAM SE PODĚL SELSKÝ ROZUM?

„Musíš hodně pít? Alespoň dva litry. Čím víc, tím líp. Bolí tě hlava? No tak  vidíš. Zase jsi na to dneska zapomněl.“
„Ne nesmíš pít tolik tekutin, ledviny takovou zátěž nezvládnou. Jsou dimenzované na daleko menší množství tekutin. Trpí i srdce. Dokonce můžeš dostat otok mozku. Říkal to prý Měšťák.“
„Je správné jíst 6x denně a malé porce.“
„Kdepak. Lepší je třikrát. Musíš mít slabý pocit hladu. A skvělý je půst. Jednou týdně. Anebo alespoň při úplňku.“
„Paní Karásková krásně zhubla dietou podle metabolického typu a cítí se výborně.“ „To je krása. Jaký jsem asi typ?  Kolik že to stojí?“
„Dieta podle krevních skupin vypadá rozumně. Jsem nulka. Cože?! Neměla bych sýry?!  A můžu maso?! Mně ale maso nechutná! Už 10 let jsem vegetariánka.….“.
„Ty jíš maso? PROTO seš tak agresivní. Kdybys byl vegetarián, upravilo by se ti VŠECHNO.“
„ Ty nic neužíváš? ! To ale nejde. Dneska v těch potravinách nejsou žádné živiny. A navíc jsou plné hormonů, antibiotik a dusitanů. MUSÍŠ užívat potravní doplňky.  Přírodní, samozřejmě.  Bohužel to jinak nejde. Já piju Aloe a je mi skvěle.“
Čemu věřit?  Jak to tedy je? Jedněm dělá dobře jedna věc,  druhým jiná? No, samozřejmě.  Každý jsme jedinečný. Chápu. Nezbývá než zkoušet. Ale co když je to všechno ještě trochu jinak? Možná trocha obezřetnosti nezaškodí. Možná jsme (já také) pod vlivem různých malých prográmků, které jsme do sebe dobrovolně nainstalovali. Proč? No ze strachu. Že třeba neděláme něco správně….
INFORMACE SAMOTNÁ JE VĚTŠÍ SÍLA NEŽ UŽÍVÁNÍ A DODRŽOVÁNÍ TOHO, CO NÁM DOPORUČUJE.
1/ Všechny novinky – ať už se týkají potravních doplňků, léků, léčebných postupů (klasických, alternativních i komplementárních) vycházejí z paradigmatu doby. A každé paradigma se jednou překoná.
Chcete příklad?
Za první republiky byl velkým postrachem kojenců [...]

Od |Srpen 23rd, 2014|Kategorie 1|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KAM SE PODĚL SELSKÝ ROZUM?|

Vítejte na mém omlazeném webu

Tyto stránky vznikly hlavně proto, abych vám zde přiblížila svoji práci a poskytla základní informace a odpovědi na otázky, které mi často v ordinaci pokládáte.  Žádnou informaci neberte jako dogma. Každý si zvolte vlastní cestu. Poslechněte svoji intuici a  zůstaňte u toho, co vás těší a přináší dobré výsledky.  Zahoďte předsudky. Je jedno, v co věříte, přírodní zákony platí pro všechny stejně. Život není tak strašně složitý, jak se někdy tváří. Najděte vlastní přirozenost. Najdete zdraví.
Od |Říjen 15th, 2013|Kategorie 1|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vítejte na mém omlazeném webu|