Akupunktura

je léčebná metoda, která patří do systému tradiční čínské medicíny. Nabodáváním jehel do bodů v průběhu energetických drah dochází k ovlivnění rozložení energie, harmonizaci jejího toku a tím k vytvoření podmínek pro uzdravení.  Specializuji se na léčbu bolesti. V jiných indikacích akupunkturu nepoužívám. Před celkovou klasickou akupunkturou upřednostňuji aurikuloterapii, ev. podle potřeby,  mezoterapii.

Auriculoterapie

je léčebná metoda, která více odpovídá evropskému pojetí aplikace aku jehel (jejím zakladatelem je francouzký neurolog F.M. Nogier). Vpichem do bodů mikrosystému  ušního boltce lze diagnostikovat a léčit různé funkční nebo jiné změny způsobené nemocí. Kromě léčby bolestivých stavů je cenná také např. při léčbě alergií, nebo závislostí včetně obezity.

Mezoterapie

Mezoterapie znamená v praxi  aplikaci speciálních léčivých roztoků vpichem přímo do akupunkturních bodů. Potencuje se zde reflexně regulační účinek vyplývající z podráždění aku bodů s terapeutickým působením aplikované léčivé látky.

„Bůh ti promine vždycky, tvůj nervový systém nikdy“ – Genadij Norbekov.

Jako léčivé roztoky používám přípravky italské firmy Guna. Její produkty jsou na našem trhu ojedinělé a ve svém pojetí v mnohém inovativní. Kromě přírodních léčiv (minerálních, rostlinných a živočišných) obsahují léčivé ampule  především biologické molekuly označované jako „komunikační“ ( neuropeptidy, hormony, interleukiny a růstové faktory), které ve zdravém organismu řídí a regulují jeho fyziologické funkce. V ampulích určených k léčbě kloubních onemocnění je navíc přítomen specificky upravený kolagen.

Účinné látky jsou v léčivých roztocích  obsaženy ve velmi nízkých dávkách (tzv. fyziologických).  Speciální technologií se dosahuje stejné síly účinku jako při klasickém dávkování, avšak bez doprovodných nežádoucích účinků. Tento směr v medicíně je poměrně mladý a označuje se jako Fyziologická regulační medicína (FRM). Představuje významný spojovací článek mezi medicínou klasickou a přírodní.

Indikace mezoterapie: muskuloskeletální bolesti (bolesti zad, kloubů a svalů z různých příčin), osteoporóza, postherpetická neuralgie, polyneuropatie, neuralgie trigeminu, fibromyalgie, dermatomyozitida.